Pevnost Hanička není zdaleka jedinou zajímavostí v okolí, kterou stojí za to navštívit. Podívejte se na několik našich tipů kam na výlety, které rozhodně stojí za to podniknout. Plánujete v oblasti vícedenní pobyt? Mrkněte se na naší nabídku ubytování v Rokytnici v Orlických horách a prozkoumejte celou oblast!

Pevnost Dobrošov

Jedna z dalších pevností, které byly po Mnichovské dohodě vydány Němcům. Pevnost Dobrošov leží asi 10 km od města Náchod. Návštěvníci si mohou prohlédnout pěchotní sruby N-S 82 Březinka a N-S 71 V sedle,  rovněž podzemní kasárny a mnoho dalšího. Můžete se vydat po naučné stezce, kterou vyplňují tabule a informují o historii vziku tohoto opevnění. Naučná stezka má jeden kratší a jeden delší okruh. Prozkoumat můžete i některé vnitřní prostory srubů. Výstavní síň vás zaujme sbírkou figurek a miniatur z válečného období.
Více informací

Pevnost Dobrošov
Okolí pevnosti Dobrošov

Žamberk

Město Žamberk najdete v údolí řeky Divoké Orlice a nad ústím potoka Rokytenky. Roku 1575 zde nechal Mikuláš z Bubna postavit renesanční zámek, který byl v dalších letech několikrát přestavován. Jde o budovu s jedním patrem a má dvě nádvoří ve tvaru čtverce. Najdete zde zámeckou kapli a přilehlý park s rybníkem, přecházející v oboru. Bohužel, není zámek otevřený pro veřejnost. V Žamberku můžete navštívit Městské muzeum Žamberk se stálou expozicí o historii města a tradičních lidových a uměleckých řemesel v okolí. Prohlídka zabere cca 60 minut času a hodí se pro rodiny s dětmi. Narodil se zde vynálezce Prokop Diviš a v jeho domku se dozvíte více o jeho práci vědecké a práci kněze. Zájemci o turistiku a cyklistiku využijí ve zdejším okolí mnoho značených tras.

Městské muzeum Žamberk
Židovský hřbitov Žamberk

Kapelský vrch – rozhledna Rozálka

Nad městem Žamberk ční v nadmořské výšce cca 470 m Kapelský vrch, kde najdete synagogu, židovský hřbitov, barokní kapli sv. Rozálie a především rozhlednu Rozálka. Dřevěná krytá věž s rozhlednou vznikla roku 1932 a ne náhodně se velmi podobá rozhledně Hýlačka u Tábora. Byla pojmenována jako Tyršova rozhledna, ale více se  ujal zlidovělý název Rozálka. Původní šindelová střecha byla roku 1957 vyměněna za eternitovou. Nahoru vás dovede 76 schodů až do 16 m vysoké vyhlídkové plošiny. Z rozhledny se naskytne krásný pohled na Orlické hory, Suchý vrch, Bukovou horu, Králický Sněžník i polský vrch Czarna gora. V případě, že vám bude nakloněno skvělé počasí, zahlédnete i Sněžku a krkonošské hřebeny.

Kapelský vrch
rozhledna Rozálka

Klášterec nad Orlicí

Obec Klášterec nad Orlicí najdete u řeky Divoká Orlice pod Orlickými horami. Stojí zde jedna z nejstarších památek chráněná státem – kostel Nejsvětější Trojice s kamenným základem oltáře ve tvaru stolu se čtyřmi erby rodu Jiřího z Poděbrad. Klášterec nad Ohří je především rájem pro turisty a cyklisty. Nejstarší stezka pochází z roku 1925. Blízko obce je rekrea
ní oblast kolem přehrady Pastviny, kde se můžete koupat a oddávat se mnoha vodním sportům. Místa k vidění jsou: Bublačka, Pašerácká lávka, Čertova skalka a Zemská brána.

Zemská brána

K pohodlnějšímu poznávání zdejších turistických atraktivit, Vám nabízíme ubytování v Orlických horách. Vybrat si můžete z luxusních hotelů, kvalitních penzionů nebo horských chat. Nechte se ubytovat a prožívejte nezapomenutelnou dovolenou v prostředí neodolatelné přírody Orlických hor.